Teraz o naszych pociechach...

Celem stomatologii dziecięcej, jest troska o piękny uśmiech dziecka.

Strach dziecka przed wizytą u stomatologa jest naturalną reakcją na nowe osoby, miejsce oraz nieznane narzędzia, dlatego małego pacjenta należy odpowiednio przygotować do takiej wizyty. Wizyta odbywa się u boku rodzica lub opiekuna po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie. W zależności od wieku pacjenta często uciekamy się do najróżniejszych metod, aby pobudzić wyobraźnię dziecka i odwrócić jego uwagę od samego zabiegu.

Również dla najmłodszych dysponujemy wypełnieniami w 7 tęczowych kolorach i naklejkami „Dzielnego pacjenta” . Możliwośc wyboru koloru wypełnienia, zachęci do współpracy z lekarzem dentystą, a nagroda za odwagę powinna być zakończeniem wizyty i motywować do kolejnych.

PORADY DLA RODZICÓW:

1.Jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych, dziąsła powinny być regularnie przemywane gazikiem nasączonym wodą.

2. Po pojawieniu się pierwszego ząbka należy zacząć używać specjalnej szczoteczki i pasty dla dzieci.

3. Pierwsza wizyta adaptacyjna dziecka w gabinecie powinna się odbyć tuż po ukazaniu pierwszych zębów mlecznych

4. Rodzice powinni pomagać dzieciom w szczotkowaniu zębów do 6 roku życia, aby w tym czasie wyćwiczyć u nich odpowiednie nawyki manualne i systematyczność.

5. Wskazane jest raz na 6 miesięcy fluorowanie zębów w celu ich wzmocnienia i ochrony.

6. Obowiązkowo po wyrznięciu pierwszych zębów stałych ( "szóstek") należy niezwłocznie zgłosić się na wizytę w celu lakowania, co zabezpieczy zęby przed rozwojem próchnicy.